Anno 1800 İdeal Ada ve Ada Kaynakları

01 Ocak 2022 798 Gösterim 0 Yorum
Rehber Anno 1800

Paylaş:

Sponsor Bağlantılar

Anno 1800 oynarken çok fazla yayılmacı politika izlemeyip, korsanlarla ve diğer ülkelerle sorun yaşamamak ve bütün kaynakları tek kara parçasında(tropikler hariç) üretmek istiyorsanız ideal adada bulunması gereken kaynaklara göz atmalısınız. Oyunun erken yani Farmer halkın ihtiyacını karşılamak için patates gereklidir. Patatesi yemek için kullanmıyoruz.

Patates ile bir çeşit yoğun alkollü içki türü olan schnapps yani likör üretiyoruz. Böylece Farmer halkımızın en lüks ihtiyacını karşılamış oluyoruz. Farmer halkı Worker halka dönüştürdüğümüzde lüks ihtiyaçlarımız biraz artıyor. Adada Worker’leri rahat ettirebilmek için bira üretebilir olmamız gerekiyor. Bunun içinde buğday ve Hops yani şerbetçiotu üretebilmeliyiz.

İdeal ada başlangıç olaran buğday, şerbetçiotu ve patates yetiştirilebilir olmalı. Worker sınıfını mutlu tutabilirseniz oyunda ilerlemeniz çok daha hızlı olacak. Artisan sınıfı için ek olarak Kırmızı biber yetiştirilebilir topraklara ihtiyacınız var. Eğer ideal adanızda yukardaki üç ürüne ek olarak Red Pepper’de yetiştirilebilirse bu gerçekten çok çok ideal bir ada tipi demektir. Ne olursa olsun o adaya yerleşmelisiniz.

Ada Kaynaklarını Nasıl Görürüz?

Henüz yerleşilmemiş bir adanın kaynakları adanın üzerine geldiğinizde üst kısımda görünecektir. Bu diğer Anno serilerinden gelenler için yabancı bir şey değil fakat yerleştiğiniz adaların kaynakları diğer oyunlarda yine aynı yerde gözükse de Anno 1800’de yerleşilmiş adaların kaynakları farklı yerde gözükmektedir.

Yerleştiğiniz veya diğer ülkelerin yerleştiği adaların üzerine gelerek sol altta çıkan bilgi panelinde hangi ürünlerin yetiştirilebildiğini görüntüleyebilirsiniz.

Ada Kaynakları değiştirilebilir mi?

Ada kaynakları değiştirilemez fakat ek ürün eklenebilir. Oyunda görevleri yaparak özel eşya elde edebilirsiniz. Ya da bu özel eşyaları para karşılığında NPC şehirlerden ticaret yaparak satın alabilirsiniz.

Eklediğiniz bu eşya depo envanterinde bulunur. Bu eşyaları Trade Union yani loncalara ekleyerek etkilediği alanlarda bu ürünleri yetiştirebilirsiniz. Örneğin bir patates tohumu eşyası elde ettiniz ve adanızda patates yetiştirilmiyor ama buğdayi kırmızı biber ve şerbetçiotu yetişebiliyor. Bu patatesi de yetiştirmeye başladığınızda en ideal adaya ulaşmış olacaksınız.

Google Haberler ile Abone ol butonuna tıklayın, son paylaşılan haberleri Google hesabınıza gönderelim.

Rehber kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın