BDO – Bilgi Edinme Seviyesini Arttıran İksir ve Yiyecekler

Black Desert Online dünyasında moblar, ekoloji, karakterler gibi birçok içeriği bilgi edinerek hem daha fazla eşya düşürme imkanına sahip olursunuz hem de enerji seviyenizi arttırabilirsiniz. Bilgi edinme ihtimalini arttırmak için iksir veya yemek kullanabilirsiniz. Ayrıca bazı aksesuarlar ve petlerde bilgi edinme seviyenizi yükseltecektir.

Resimde gördüğünüz üzere gözlük %50’lik bilgi edinme şansınızı arttıracaktır. Ayrıca küpe’de %5’lik bir arttırma sağlayacaktır.

Bazı petlerde seviyesine göre özellik verecektir. Bu özelliklerden bilgi edinme şansı arttıran özellik yeteneğinizi arttıracaktır. Unutmadan ekleyelim; Petlerin karnı tok olmaz ise özellikleri kullanamazsınız.

En ucuz maliyetli iksir Weenie İksiri’dir. %7 bilgi edinme seviyenizi 5 dakika boyunca arttırır. Kabaran Weenie İksiri ise %10 bilgi edinme seviyenizi 8 dakika boyunca arttıracaktır.

Vahşet iksiri biraz pahalı olsada birçok özelliği kullanmanızı sağlar. Bizim konumuza uygun özelliğinden bahsedecek olursak Bilgi edinme seviyenizi %12 olarak 15 dakika boyunca arttıracaktır.

Eğrelti otu kavurması ve Taze eğrelti otu kavurması yine bilgi edinme şansını arttıran yemeklerdir. Fiyatları düşük olan bu yemekler 60dk veya 75 dk boyunca %5 bilgi edinme şansını arttırır.

Marmot Kavurma veya Altın Marmot kavurma Yüksek seviye bilgi edinme şansınızı %2 arttırır. Yine yemeğin kalitesine bağlı olarak 60-75 dakika boyunca etkili olacaktır.

Özel Drieghan yemeği bilgi edinme seviyenizi %5, Yüksek seviye bilgi edinme şansınızı %2 olacak şekilde 90 dakika boyunca arttırır.

Basit Cron yemeği Bilgi edinme şansınızı %10 arttırır. Ayrıca yüksek seviye bilgi edinme ihtimalinizi de %5 arttıracaktır. aktiflik süresi ise 120 dakikadır.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir