Civilization VI Arkeolog Hatası

Civ 6 ve Civ 5’te bolca karşılaştığımız arkeolog hatası oyunda bir yere geldikten sonra resmen bütün hevesi elimizden alan bir hatadır. Bu Bug defalarca yapımcı firmaya bildirilmesine rağmen halen bir çözüm bulunamamıştır. Bir türlü fixlenmeyen hataya neden olan şey, bir şehrin topraklarında birden fazla arkeolog çalıştırdığınızda eğer o şehirdeki arkeolog müzesi dolu ise eldeki eseri görüntüleyemiyoruz. Böylece yeni turn için tuşa basamıyoruz.

Eğer başınıza böyle birşey gelirse oyunu bir önceki döngüye döndürüp arkeolog görevini iptal etmenizde fayda var. Başka bir çözümü malesef bulunmamaktadır. Bu da eğer otomatik kayıt özelliğini kapatmadıysanız işe yarayacaktır. Nasıl yaparız? hemen değinelim.

Sponsor Bağlantılar
Civilization 6 Kayıtlı oyun ekranı

Oyun esnasında ESC’ye basarak Load Game seçeneğine gidin. Ardından Autosaves bölümünü işaretleyin. 10 turn geçmişe kadar gidebileceğiniz kayıtlardan sorunun olmadığı bir turn seçerek oyuna oradan tekrar devam edin.

Hakkında OyunExtra

Oyunun Extra Hali.. Tam çözüm rehberleri, video içerikleri, indirim kupon kodları, oyun haberleri ve kısaca herşey.. Bir oyunu oynamadan önce Buraya göz atmanızda fayda var.

Okumaya Devam Et

Founder’s Fortune Maksimum Yerleşimci Miktarı

Founder’s Fortune evreninde kurduğunuz kasabada kaç kişi olabilir bunu merak ettiniz mi? evet ettiniz. Çünkü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir