Fs22 ile Arıcılık Geliyor

Farming Simulator 22 çıkış tarihi yaklaştıkça çalışanlar tarafından oyunun farklı detayları sürekli gün yüzüne çıkarılıyor. Son olarak paylaşılan arıcılık gerçekten de oyunda oyuncunun görmek istedikleri şeylerden biridir. Sadece kovan yerleştir, birkaç yüz arı al, sonra bal üret sat değil! Arıcılık tamamen ekosisteme uygun olarak geliyor.

Rengarenk Arı Kovanları

Neymiş bu arıcılık ekosistemi;

  • Rengarenk kovanlar satın alıp, arazimize yerleştiriyoruz. Daha sonra bu kovanları kraliçe arı ve normal arılarla dolduruyoruz.
  • Arazimize ektiğimiz bazı mahsüller arıların bal üretimini etkilediği gibi arazide yetişen mahsül sayısı ve kalitesi de arıların oluşuyla değişiyor.
  • Yani arı kovanı koyduğumuz arazide yaptığımız üretim artıyor. Arılar polenleme sayesinde daha çok mahsül üretmemizi sağlıyor.
  • Ürettiğimiz balları paraya çevirmemiz mümkün yani bunları satabiliyoruz. Ama bir diğer güzel yanı ise bir nevi oyuna craft sistemi gelmesi. Tahıl fabrikasında tahıl, kuru üzüm ve bal işleyerek daha çok para kazanmak mümkün.

Peki hangi ürünleri ektiğimiz arazilere bu arılar fayda sağlıyor. Onu da oyun çıkmadan belirtelim. Kanola, ayçiçeği ve patates ektiğinizde arılar tozlaşmayı arttırıp ürün miktarını direk olarak etkileyecektir.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir