Medieval Dynasty - Suni Gübre Nasıl Yapılır?

12 Ocak 2021 1945 Gösterim 0 Yorum
Rehber Medieval Dynasty

Paylaş:

Sponsor Bağlantılar

Oyunda çiftçilik yapmak istiyorsanız en fazla ihtiyacınız olacak şey suni gübredir. Çünkü bir araziyi ekime hazırlamak için öncelikle gübrelemeniz gerekmektedir. Ayrıca suni gübre ağır bir madde olduğu için sürekli dışardan satın alıp getirmekte size ayrı bir sıkıntı verecektir.

Bu nedenle gübreyi kendiniz yapmalısınız. Böylece hem dışa bağımlılığınız azalacak hem de çalışan işçileriniz sürekli olarak gübre üretip diğer çiftçi işçilerinize gübre sağlayacaktır.

Medieval Dynasty - Ahır

Gübre üretimi için ahır binasındaki tezgahı kullanacağız. Ahır binasını ise Bina > Çiftçilik > Ahır olarak köye inşa edebilirsiniz.

Ahır tezgahında 2 farklı yöntem ile suni gübre elde edebilirsiniz. Bunlardan birisi domuz ağılı inşa ederek domuz besleyip, bu hayvanların gübreleriyle suni gübre yapmak, diğeri ise bozulmuş yemekler sayesinde oluşan küfler ile suni gübre yapmak.

Küf Nasıl Oluşur?

Küf oluşumunu kolaylaştırmak için bina depolarına birkaç et veya yemek bırakın ve o yemekler orada bozulsun. Bozulduktan sonra hergün küf oluşacak bir miktar. Bu küfleri toplayarak Gübre yapımında kullanabilirsiniz.

Gübre Nasıl Elde Edilir?

Domuz Ağılı binasını kurarak gübre elde edebilirsiniz. Bu binaya bir işçi atayıp bu işçi düzenli olarak elde ettiği gübreyi kaynak deposuna koyacaktır. Ya da siz ilgilenerek bu binadaki hayvanların bakımını yapıp gübreleri toplayabilirsiniz.

Suni Gübre Nasıl Yapılır?

Ahır tezgahına uğrayarak elde ettiğiniz küf veya gübreyi suni gübreye çevirebilirsiniz.

Google Haberler ile Abone ol butonuna tıklayın, son paylaşılan haberleri Google hesabınıza gönderelim.

Rehber kategorisinden Yazılar

Yorum Yapılmamış

Bu yazıya henüz bir yorum yapılmamış, hemen bir tane yapmak ister misin ?

Yorum Yapın