New World Hasar Türleri

New World oynarken oyuncuların bir çoğunun kafasında soru işareti bırakan sorunlardan birisi hasar türleridir. Bu yazıda hem fiziksel hemde zihinsel bütün hasar türlerini inceleyeceğiz. Fiziksel hasarlarla başlamamız gerekirse 3 ana kategoride bulunurlar. Silah türüne göre hasar tipi değişir. Slash, Strike ve Thrust olarak adlandırılan bu hasar türleri oyundaki mob ailelerine göre kullanılabilir.

Zihinsel hasarlar ise Void, Nature, Lightning, Ice, Fire ve Arcane’dir. Fiziksel silahlarınıza takacağınız gemler ile bu hasar türlerini kullanabileceğiniz gibi, direkt olarak bu hasar türlerini vurabilen zihinsel silahlarda tercih edebilirsiniz. Silah seçimi kadar hasar seçimi de silahınızı kullanma yerine göre oldukça etkilidir. Örneğin Garden of Genesis zindanı için bir build dizecekseniz Angry Earth ailesine mensup canavarlara hangi hasar türü fazla damage vuruyorsa onu tercih etmelisiniz. Daha detaylı olarak aşağıdaki tabloda ailelere karşı hangi hasar türü fazla, hangi hasar türü az vuruyor kontrol edebilirsiniz.

Mob AilesiSlashThrustStrikeIceFireNatureVoidArcaneLightning
Corrupted+%20-%15-%40+%15+%30
Ancients-%15+%20-%40+%15+%30
Angry Earth+%20-%15+%30-%40
Lost-%15+%10+%15+%30-%40

Yukardaki canavar ailelerine ek olarak hayvanların oluşturduğu Beast ailesine ise Thrust damage türü %20 kadar etkili vuruş sağlar.

Hasar Türüne göre silahlar:

  • Slash: Axe, Sword, Hatchet, Rapier
  • Thrust: Spear, Bow, Musket, Rapier, Sword
  • Strike: War Hammer

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir