Patrican IV Ticaret Rotası Nasıl Oluşturulur?

Oyuna yeni başladıysanız bazı şeyleri öğrenmek biraz zaman alacaktır. Patrican 4 rehberimiz ile bu zamanı kısaltmak ve yanınızda olmak istedik. Bir gemiye sahip olmanız sürekli şehirler arası gemiyi kontrol etmeniz ve gelir elde etmenizi konu alan oyunda ticaret rotaları oluşturarak otomatik ticaret gerçekleştirebilirsiniz. Bu oldukça basittir.

Geminize tıklayarak sağ kısımda açılan ekranda “Build a convoy” isimli butona tıklayınız.

Açılan ekranda bir konvoy ismi girdikten sonra geminiz yönetilebilir duruma gelecektir. Buradan tekrar gemiye tıklayarak sağ kısımda açılan ekranda rota kısmını açıp, “New trade route” isimli butona tıklıyoruz.

Bir dünya haritası açılacak. Burada nokta şeklinde seçilebilir şehirler geminin sürekli olarak ticaret yapacağı şehirler. istediğimiz şehirlere tıklayarak bir rota oluşturalım.

Daha sonra rota ekranında Trade sekmesine geçerek eklediğimiz şehirler için geminin davranışını belirliyoruz. Yukarıdaki resimde gördüğünüz şey otomatik ticaret yapma durumudur. Bütün eklediğiniz şehirlerde aynı şekilde otomatik ticaret bölümüne bütün ürünleri geçirmeniz gerekiyor.

Daha sonra geminin rota ekranında Acticate kısmını işaretleyip geminin çalışmaya başlamasını sağlayabiliriz.

Konvoy listemizden ticaret rotamızı kontrol edebiliriz, rotadan elde edilen parayı taşınan kargoyu görüntüleyebiliriz.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir