Stranded Deep Sal Yelkeni Nasıl Yapılır?

Stranded Deep de artık diğer adalara gidip malzeme ve kaynak toplamak için küçük bir sal yapmanız gerekir. Bunun içinde temel sal etmenlerini yapmanız gerekmektedir. Şimdi ise salınıza temel itici güç yani salınıza hareket özelliği kazandıracak olan sal yelkenini ele alacağız.

Stranded Deep Sal Yelkeni Ana Şablon:

  • İki adet odun.
  • Bir adet bez.
  • Bir adet halat.
  • Bir adet çekiç.

Palmiye ağacını kesin daha sonra kütükleri ayırın ve en son kütükleri kesin. Her bir kütükten dört adet odun çıkar iki tanesini çantanıza ekleyin.

Dört adet lifli yaprak ile tezgâha yönelin ‘C’ tuşuna basın ardından açılır menüden bezi seçin ve çantanıza eklenmiş olacak. Bir adet bezi çantanıza eklemeniz yeterli olur.

Lifli yaprakları depoladığını yere yönelin ardından ‘C’ tuşuna basın(c tuşu hızlı üretim kısa yoldur yakınınızdaki malzemelere göre üretilecekleri ekrana getirir.) ardından ekranınıza halat çıkacak seçin ve üretim ardından çantanıza eklenmiş olacak. Bir tane halat üretmeniz yeterli olacak.

Yelkeni salınıza inşa edebilmek için çekice ihtiyacınız olacak. Bir tane ilkel çekiç üretin ya da okyanustaki gemilerde yer alan odun veya metal konteynırlardan bulabilirsiniz.

Tüm malzemeleri çantanıza ekleyin daha sonra ‘C’ tuşuna basın tekrar ‘E’ tuşunu kullanarak taşıtlar menüsünü bulun ardından soldan ikinci simge olan taşıt parçaları simgesine tıklayın. Ardından sal yelkenini seçin fakat üretimi yapmak için çekiciniz olması gerekmektedir. Daha sonra herhangi bir sal zeminine yerleştirin. 

 

Stranded Deep Sal Yelkeni Kullanımı:

Salınız ile diğer adalara yolculuk etmek için hareket etmeniz gerekmektedir. Bu özelliği sal yelekeni sağlamaktadır. Sal yelkenine yönelin ‘E’ tuşuna basılı tutun yeleken açılır hareket edersiniz tekrar yelkenin üzerine ‘E’ tuşuna basın yelkeni kapatmış olursunuz. Size tavsiyem fırtına çıktığından yelekeni kapatıp çapa atın sal motorunuz yoksa ilerlemek aşırı zorlaşıyor veya bazen dümen kayıyor ters yöne atıyor sizi.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir