Stronghold Kingdoms Aforoz Nedir? Ne İşe Yarar?

Oyunda, oyuncuların belirli rollere bürünmesini mümkün kılan eğitimler vardır. Keşiş eğitimlerini tamamlayanlara Monkçu denir. Monkçular savaş zamanı düşman köylerini ve parişlerini etkisiz hale getirmekle ve düşman saldırılarına karşı dost köyleri ve oyuncuları kutsama yapmakla görevlidir. Eğer monk oynamak istiyorsanız mutlaka Eğitim > Teoloji araştırma ağacındaki tüm araştırmaları yapın.

Aforoz Nedir?

Aforoz, düşman köye uygulanan ve uygulandığında düşman köyde herhangi bir keşiş kullanımını belirli bir süre engelleyen güçtür. Yani düşmanın köyüne aforoz göndererek, düşmanın o köyden keşiş ile yapılan tüm işlerini engelleyebilirsiniz. Kendisine koruma atamaz, pariş seçimlerini etkileyemez, aklama veya kutsama yapamaz. Aforoz özelliğini kullanabilmek için Son Ayin isimli araştırmayı yapmanız gerekir. Araştırmayı tamamen bitirirseniz 12 saat boyunca düşman köylerini kilitleyebilirsiniz. Hatta birden fazla aforoz atarak düşman köylerini daha uzun süre keşişsiz bırakabilirsiniz.

Aforoz etkisi nasıl silinir?

Aforoz etkisini ortadan kaldırmak için dost birimlerin veya sizin diğer köyünüzden aforozlanmış köye keşiş ile aklama göndermeniz gerekir. Aklama araştırmasının adı “Günah Çıkarma”‘dır. Araştırmayı tamamen bitirirseniz tek seferde 12 saat aforoz etkisini silebilirsiniz. Stronghold Kingdoms savaş esnasında Monkçu oyuncular dostlarını korur ve düşmana korku verir.

OyunExtra

Oyunun Extra Hali.. Tam çözüm rehberleri, video içerikleri, indirim kupon kodları, oyun haberleri ve kısaca herşey.. Bir oyunu oynamadan önce Buraya göz atmanızda fayda var.

Dikkatinizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir