Surviving the Aftermath – Pandemi Döneminde Neler Yapılmalı?

Surviving the Aftermath negatif etkinliklerinden biri olan pandemi döneminde neler yapılmalı, bu döneme girdiğinizde sorun yaşamamak ve enfekte olan koloni vatandaşlarını ölüme terk etmemek için atmanız gereken adımlar neler?

Daha Fazla içerik; Surviving the Aftermath

1# Nüfusa oranla sağlık merkezi kurulmalı

Tüm halkınızın enfekte olabileceğini göz önüne alarak herkese yetecek sağlık merkezini inşa edebilirsiniz. Bu sağlık merkezlerinde görevlileri çıkararak acil durumda devreye sokabilirsiniz.

Sağlık çadırı, maliyetsiz bir bina olduğu için 2 hastaya aynı anda bakabiliyor. 100 nüfusunuz varsa 10 hastaya aynı anda bakabilecek kadar bina kurabilirsiniz. Hastane yaparsanız etrafına bolca su deposu kurmanızda fayda var.

2# Temizlik için su gerekli

Şehrinizin su kaynağı yeterli olabilir fakat pandemide su kullanımı iki kat artar. O nedenle su kaynaklarının yakınlarına bolca su depolama birimleri inşa edin. Su kullanan sanayi ve üretim tesislerinde depo sayısını bu durumlarda tükenme ihtimaline karşı arttırın.

4# Yeterli sağlık kiti bulundurun

Sağlık kitleri hastaların daha hızlı iyileşmesini sağlar. İlaç ve sağlık kitlerinizi takasta kullanmayın ve böyle zor günler için deponuzda saklayın.

4# Banyo yapmaları için yeterli alan

Sauna veya banyo kabinleri kurarak halkın temizlenmesine yardımcı olun. Sağlıklı vatandaşlarınız bu salgında sadece kirlenecektir. Kirlenmelerini kısa sürede atamazlarsa enfekte olacaklardır. O nedenle sauna yada banyo kabin sayısını arttırın. Kullanmasanız bile zor günler için kapasitenizi arttıracak şekilde şehir planlaması yapın.

5# Bina kirliliklerine dikkat edin ve sürekli temizleyin

Kirli binalardan yine çalışanlarınıza veya orayı ziyaret edenlere radyoaktif bulaşımlar gerçekleşebilir. Bu nedenle binalarınızın temizliğine genel olarak önem verin, pandemi döneminde bu önemi iki katına çıkarın.

BENZER YAZILAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir